Noc Sylwestrowa w Zakopanem – pierwsze podsumowanie pracy policjantów

Noc Sylwestrowa w Zakopanem – pierwsze podsumowanie pracy policjantów
W operacji policyjnej „SYLWESTER 2021” zaangażowanych było ponad 300 policjantów z całej małopolski. W tą wyjątkową noc wspierali nas również funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei oraz Strażnicy Miejscy. Nowy Rok w Zakopanem na Równi Krupowej przywitało około 40 tysięcy turystów.
Już na „zakopiance” policjanci z małopolskiej drogówki dbali o bezpieczny dojazd turystów na koncert Sylwestrowy. W Zakopanem i miejscowościach turystycznych powiatu tatrzańskiego ponad 300 policjantów dbało o ich bezpieczeństwo. Znaczne siły policyjne zgrupowane zostały bezpośrednio w rejonie sceny na Równi Krupowej jak i centrum Zakopanego. W zabezpieczeniu imprezy oraz utrzymaniu porządku w powiecie wspierali nas Strażnicy Ochrony Kolei, Strażnicy Miejscy, druhowie Straży Pożarnej oraz liczna służba ochrony.
W kulminacyjnym momencie przed sceną znajdowało się około 14 tysięcy osób natomiast na Równi Krupowej dodatkowo bawiło się blisko 25 tysięcy osób. Podczas imprezy masowej nie odnotowaliśmy poważniejszych zdarzeń. Natomiast poza imprezą w rejonie Krupówek i na obrzeżach miasta dochodziło do licznych awantur i bójek z udziałem turystów, którzy niestety przesadzili z alkoholem. Zdarzenia te nasiliły się po godzinie 1.00, kiedy zakończył się koncert.
W powiecie tatrzańskim od 18.00 do 9:00 odnotowaliśmy, aż 140 różnego typu interwencji. Wielu osobom policjanci pomagali odnaleźć miejsce zakwaterowania, a innych przypadkach zatrzymywali do wytrzeźwienia ratując przed wyziębieniem. Niestety nie obyło się od nałożenia mandatów karnych, skierowania wniosków o ukaranie do sądu oraz zatrzymaniu kilku osób. Podejrzane są m.in o: znieważenie i atak wobec interweniujących policjantów, posiadanie substancji zabronionych, jazdę w stanie nietrzeźwości, bójki i uszkodzenia ciała. Teraz zatrzymani trzeźwieją, a niebawem usłyszą zarzuty.
R.W./fot.KPP.ZakopaneDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *