Nietrzeźwy traktorzysta przyjechał ciągnikiem na stację paliw po alkohol – miał ponad 2,3 promila

Policjanci z Kamiennej Górze w rejonie jednej ze stacji paliw w Kamiennej Górze zatrzymali nietrzeźwego użytkownika drogi który posiadał ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie. Być może funkcjonariusze zapobiegli tragedii.


Wynik stężenia alkoholu jaki posiadał kierujący oraz prowadzony przez niego duży ciężki ciągnik rolniczy mógł przyczynić się tragicznego w skutkach zdarzenia. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze 26 grudnia br. w trakcie służby otrzymali informację o przemieszczającym się tam nietrzeźwym kierującym ciągnikiem rolniczym. Policjanci w trakcie patrolu terenu miasta zauważyli pojazd w rejonie jednej ze stacji paliw w Kamiennej Górze. W trakcie wykonywanych dalszych czynności przez funkcjonariuszy okazało się, że kierującym traktorem jest 38-letni mieszkaniec gminy Kamiennej Góry. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie ponad 2,3 promila alkoholu.

Jak ustalili policjanci osoba wcześniej przyjechała do sklepu w celu zakupu kolejnej ilości alkoholu.


Być może funkcjonariusze zapobiegli tragedii. Wynik stężenia alkoholu jaki posiadał kierujący oraz prowadzony przez niego duży ciężki pojazd rolniczy terenowy mógł przyczynić się tragicznego w skutkach zdarzenia. Pojazd którym kierował został przekazany innej osobie przez policjantów, a kierującemu zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami.

Za popełnione przestępstwo mężczyzna odpowie przed sądem za co grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Źródło: KPP w Kamiennej Górze
asp. szt. Grzegorz Szewczyk

nadkom. Krzysztof Zaporowski







Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *