Nietrzeźwy kierowca rozbił auto na drzewie

Policjanci ze starogardzkiej drogówki zatrzymali wczoraj prawo jazdy nietrzeźwemu kierowcy audi, który stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Teraz 26-latek stanie przed sądem, gdzie odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym. Za popełnienie tego przestępstwa drogowego ustawodawca przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.
Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca audi, który zjechał z drogi na pobocze, gdzie uderzył w drzewo. Do tego zdarzenia doszło wczoraj wieczorem na drodze prowadzącej z Trzcińska do miejscowości Ciecholewy.

Dyżurny, który odebrał zgłoszenie natychmiast skierował na miejsce patrol drogówki. Kierowca audi tłumaczył policjantom, że zjechał na pobocze drogi, aby uniknąć zderzenia z nieustalonym autem koloru ciemnego, którego kierowca wymusił wobec niego pierwszeństwo. Na szczęście 26-latek podróżował autem sam i nie ucierpiał w tym zdarzeniu.

Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali oględziny oraz sporządzili dokumentację z przeprowadzonych czynności. Policjanci z drogówki zatrzymali kierowcy jego uprawnienia oraz dowód rejestracyjny od rozbitego pojazdu.

Obecnie mundurowi wyjaśniają bliższe okoliczności dotyczące tego zdarzenia.

Teraz sprawca przestępstwa drogowego stanie przed sądem, gdzie odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę do 2 lat więzienia.

Policjanci apelują, aby nigdy nie wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu! Pijani kierowcy stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego. Alkohol znacznie obniża koncentrację oraz zaburza zdolność oceny sytuacji.
Funkcjonariusze kierują również swój apel do osób, które są świadkami spożywania alkoholu. W sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę pojazdu, powinniśmy podjąć działania zmierzające do nie dopuszczenia takiej osoby do kierowania! Gdy uniemożliwienie kierującemu dalszej jazdy jest niewykonalne, powinniśmy niezwłocznie zawiadomić Policję. Pamiętajmy, że ten jeden telefon może uratować komuś życie.

pomorska.policja.gov.pl
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *