Niedostosowanie prędkości przyczyną dachowania

Do niebezpiecznej sytuacji na drodze doszło w niedzielę w miejscowości Laski. Jak ustalili mundurowi, kierujący audi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i jego auto na łuku drogi wpadło w poślizg. Pojazd zjechał następnie na pobocze drogi, gdzie uderzył w ogrodzenie i dachował. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Badanie wykazało, że kierujący był trzeźwy.
Do tego groźnego zdarzenia doszło w niedzielę rano w miejscowości Laski w gminie Parczew. Z ustaleń policjantów, którzy obsługiwali to zdarzenie wynika, że kierujący pojazdem Audi A3 nie dostosował prędkości do panujących warunków atmosferycznych. Na łuku drogi jego auto wpadło w poślizg, po czym zjechało na pobocze drogi, gdzie uderzyło jeszcze w ogrodzenie posesji i dachowało.

Na szczęście ani kierujący, ani jego pasażerka nie odnieśli żadnych obrażeń. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca był trzeźwy.

19 – latek za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym w kwocie 400 złotych. Na jego konto trafiło też 6 punktów karnych.Policjanci apelują o ostrożność na drogach.  Szczególnie podczas obfitych opadów deszczu, nawierzchnia jezdni jest śliska i nie trudno wpaść w poślizg. Dlatego dostosowujmy technikę jazdy do panujących warunków na drodze, by uniknąć kolizji i wypadków.

starszy aspirant Artur Łopacki/lubelska.policja.gov.pl/Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *