NAWET PÓŁ MILIONA KARY ZA NIELEGALNE AUTOMATY DO GIER

Kolejny sukces dzięki współpracy policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą żagańskiej jednostki i Służby Celnej. Funkcjonariusze zabezpieczyli pięć nielegalnych automatów do gier. Ich właściciel może otrzymać karę nawet pół miliona złotych.W środę (20 marca br.) żagańscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celnej, skontrolowali lokale działające niezgodnie z obowiązującą ustawą o grach hazardowych, znajdujące się na terenie Szprotawy oraz Małomic. Podczas wspólnych działań dotarli do dwóch lokali. Z posiadanych przez funkcjonariuszy informacji wynikało, że miał odbywać się tam nielegalny hazard.

Po wejściu do dwóch lokali, zabezpieczonych zostało pięć automatów do gier. Funkcjonariusze służby celnej przeprowadzili eksperymenty procesowe na maszynach, a następnie zabezpieczyli działające automaty, które docelowo trafią do Lubuskiego Urzędu Celno- Skarbowego, który to będzie prowadził postępowanie w tej sprawie. Pracownicy lokali zostali przesłuchani. Były to kolejne skuteczne działania obu służb. W styczniu br. podczas wspólnych działań funkcjonariusze zabezpieczyli 16 maszyn na terenie Żagania.

Właściciele automatów do gier muszą się liczyć z wysokimi karami pieniężnymi, Za posiadanie jednego automatu może wynieść nawet 100 tys. złotych. W tym przypadku daje to łączną kwotę pół miliona złotych. Ponadto za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

 

st. sierż. Aleksandra Jaszczuk

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu/lubuska.policja.gov.pl
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *