Legalizowali „brudne pieniądze”, teraz za to odpowiedzą

Trzy osoby zatrzymane przez Centralne Biuro Antykorupcyjne z Białegostoku, kolejna usłyszała dodatkowe zarzuty. Odpowiedzą za pranie pochodzących z przestępstw pieniędzy. Sąd zdecydował o aresztach.
Agenci Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Białymstoku w ramach śledztwa prowadzonego wspólnie z katowicką Prokuraturą Krajową  zatrzymali na terenie województwa śląskiego trzy osoby.

Zatrzymani uwikłani byli w proceder prania brudnych pieniędzy. W toku prowadzonego śledztwa CBA ustaliło, że zatrzymane osoby poprzez szereg transakcji finansowych, m.in. kupna sprzedaży nieruchomości zalegalizowały  co najmniej 600 000 Euro i 1,5 mln złotych. Pieniądze pochodziły z uprzednio popełnionych przestępstw. Wskazane kwoty to część środków finansowych należących do kierującego rozbitą wcześniej zorganizowaną grupą przestępczą tzw. „mafią paliwową”.


Grupa usiłowała wyłudzić z budżetu państwa ponad 140 mln złotych nienależnego podatku VAT. Działania CBA i prokuratury pozwoliły postawić kolejne zarzuty zatrzymanemu już poprzednio mężczyźnie. Został on dowieziony do prokuratury z aresztu. W ramach prowadzonych czynności funkcjonariusze CBA przeszukali mieszkania zatrzymanej trójki, tam zabezpieczono dokumenty, nośniki danych elektronicznych, które będą stanowić dowód w sprawie. Sąd zdecydował o 3 miesięcznym areszcie dla trzech osób. Wobec jednej prokuratura zastosowała środki wolnościowe.

T. Brodowski, CBA


Zobacz również …

https://www.youtube.com/watch?v=


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *