KRYMINALNI ZLIKWIDOWALI UPRAWĘ KONOPI INDYJSKICH I ZABEZPIECZYLI ZNACZNE ILOŚCI MARIHUANY

Kryminalni ze Słupska nie dopuścili, by na czarny rynek trafia znaczna ilość marihuany hodowanej przez 28-letniego mieszkańca powiatu słupskiego. Operacyjna praca policjantów doprowadziła do znalezienia i zabezpieczenia 15 krzewów konopi indyjskich i 74 gramów suszu roślinnego. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.


Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu słupskiego, którego podejrzewali o uprawę krzaków konopi i posiadanie narkotyków. Wcześniej realizowana praca operacyjno-rozpoznawcza doprowadziła mundurowych do ustalenia, że mężczyzna jest związany ze środowiskiem przestępczym. Policjanci zajmujący się przestępczością narkotykowa zdobyli informację o tym, że 28-latek hoduje marihuanę. Wówczas ustalili miejsce uprawy i dokończyli realizację prowadzonych działań. Finalnie zabezpieczyli 15 krzewów konopi indyjskich i 74 gramy suszu roślinnego.


Okazało się, że marihuana ukryta była w słoikach, które mężczyzna przechowywał na strychu, a uprawa prowadzona była w przydomowym tunelu foliowym. W trakcie przeszukania funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli również osprzęt potrzebny do uprawy marihuany. Szacuje się, że z 15 krzaków konopi można wytworzyć ok. 300 gramów suszu roślinnego.

Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających i zarzut uprawy konopi. Wobec niego został zastosowany dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju i poręczenie majątkowe.

Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi 10 lat więzienia.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *