Kradziony mercedes wróci do Berlina

Dzisiaj nad ranem funkcjonariusze z Wspólnej Polsko Niemieckiej Placówki w Świecku zatrzymali kradzionego mercedesa o wartości 240 tysięcy złotych.
Dzisiaj nad ranem funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku pełniący służbę po stronie Niemiec wytypowali i skierowali do kontroli  samochód osobowy marki Mercedes na niemieckich numerach rejestracyjnych. Kierowca nie dostosował się do wydanych poleceń i z bardzo dużą prędkością oddalił się w głąb Polski. Funkcjonariusze podjęli pościg za uciekającym pojazdem angażując w pościg kolejny patrole tej placówki i  informując także jednostki Policji. Po trwającym kilka kilometrów pościgu  funkcjonariusze utracili pojazd z pola widzenia. Rozpoczęto przeszukiwanie przyległych parkingów znajdujących się przy drodze A2 oraz przy drodze krajowej nr 92 na odcinku do Torzymia. W wyniku pojętych działań funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki na stacji paliw w Boczowie zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi uciekającego kierowcy. Okazało się, że kierowca Mercedesa S500 Coupe z 450 konnym silnikiem to 24-letni obywatel Niemiec tureckiego pochodzenia. Funkcjonariusze polsko-niemieckiego patrolu odnaleźli pojazd kilometr dalej ukryty w zaroślach.

Odnaleziony pojazd nosił ślady kradzieży, miał m.in. uszkodzony element zamka w drzwiach kierowcy. Jak się okazało pojazd został zgłoszony jako skradziony 2 lipca w Berlinie.  
Szacunkowa wartość mercedesa to 240 tysięcy złotych.

Z uwagi na to kierowca pojazdu został zatrzymany. Odmówił jednak  złożenia wyjaśnień. W trakcie przeszukania mężczyzny ujawniono w kieszeni jego spodni plastikową fiolkę z zawartością amfetaminy.

Dalsze postępowanie w sprawie kradzieży pojazdu i posiadania narkotyków prowadzić będą policjanci z Sulęcina.

nadodrzanski.strazgraniczna.plDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *