Kanapa okazała się nietrafioną kryjówką – policjanci skuteczni w walce z przestępczością narkotykową

Poszukiwany 32-latek próbował schować się przed policjantami w kanapie – nic to nie dało. Podczas przeszukania ujawniono i zabezpieczono amfetaminę, która już poporcjowana, przygotowana była do sprzedaży. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu prowadzili działania poszukiwawcze za 32-letnim mieszkańcem Międzyrzecza. Miał do odbycia karę kilku miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwa narkotykowe. Policjanci ustalili, że może on przebywać w jednym z mieszkań w mieście. Z informacji zebranych przez stróżów prawa wynikało również, że najprawdopodobniej może posiadać przy sobie narkotyki. Policjanci postanowili sprawdzić swój trop. Jednak pomimo wielokrotnego pukania w dzrzwi, przez dłuższą chwilę nikt nie otwierał. Dopiero, gdy policjanci wezwali do otwarcia drzwi i poinformowali, że wyważą je siłą, mieszkanie otworzyła kobieta, która jednak twierdziła, że mężczyzny nie ma w domu. Policjanci przystąpili do przeszukania. Już po chwili okazało się, że poszukiwany schował się w kanapie. Podczas przeszukania pozostałych pomieszczeń, policjanci zabezpieczyli 82 woreczki strunowe z zawartością białego proszku. Wszystkie były dokładnie wyważone i zamknięte. Badania potwierdziły obecność amfetaminy w proszku. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co może trafić do więzienia nawet na 10 lat. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Międzyrzeczu sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy.
To kolejny policyjny cios w narkobiznes. Zaledwie kilka dni wcześniej dzięki pracy międzyrzeckich policjantów prawie tysiąc „działek” amfetaminy nie trafiło na rynek:

http://www.miedzyrzecz.lubuska.policja.gov.pl/go4/serwis-informacyjny/aktualnosci/34632,Policyjny-cios-wymierzony-w-narkobiznes.html

Źródło: st. asp. Justyna Łętowska

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu/lubuska.policja.gov.pl/
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *