Jechał ciężarówką „krajową ósemką” mając ponad 3 promile alkoholu. Został zatrzymany

Ząbkowiccy policjanci zatrzymali kierującego pojazdem MAN, który jechał drogą krajową nr 8 mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany dzięki zgłoszeniu świadka, który widząc samochód ciężarowy jadący zygzakiem po drodze krajowej, postanowił zareagować i wykonał telefon na numer alarmowy. Nie ma społecznego przyzwolenia na jazdę na „podwójnym gazie”. Kierującemu, który zdecyduje się prowadzić pojazd mechaniczny w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów minimum na 3 lata oraz wysoka grzywna.
Około godziny 15 na numer alarmowy wpłynęło zgłoszenie od świadka, który widział jak pojazd MAN jedzie “krajowa ósemką” w sposób wskazujący, że kierowca może być nietrzeźwy. Na zgłoszenie zareagowali ząbkowiccy policjanci i kiedy tylko samochód znalazł się na terenie tego powiatu w miejscowości Szklary Huta, został zatrzymany.

Okazało się, że świadek miał rację. Kiedy tylko uchyliła się szyba, od kierowcy wyraźnie czuć było alkohol. Badanie wykazało, że 32-letni mieszkaniec Płocka wsiadł za kierownicę samochodu ciężarowego mając ponad 3 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz odpowie przed sądem, a grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 2, wysoka grzywna, a przede wszystkim zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 15 lat.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym zależy od nas wszystkich. Zdecydowany sprzeciw i reagowanie w sytuacjach, gdy mamy podejrzenie kierowania pod wpływem alkoholu może przyczynić się do uniknięcia wypadku, kolizji bądź innego niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Nie bądźmy obojętni!!!

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Ząbkowicach Śląskich
asp. szt. Katarzyna Mazurek/dolnoslaska.policja.gov.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *