Funkcjonariusze Straży Granicznej odzyskali dwa kradzione auta, których łączna wartość wynosi 180 tysięcy złotych.

W sobotę funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku zatrzymali do kontroli pojazd osobowy marki Toyota RAV 4 na polskich numerach rejestracyjnych, którym kierował 43-letni obywatel RP. Mężczyzna nie miał żadnych dokumentów pojazdu i nie potrafił wytłumaczyć funkcjonariuszom jak wszedł w jego posiadanie. Funkcjonariusze nabrali podejrzeń, że pojazd może pochodzić z kradzieży i dokładnie go sprawdzili.


Okazało się, że polskie tablice rejestracyjne nie są oryginalne i należą do innego pojazdu. Natomiast podczas przeszukania pojazdu funkcjonariusze ujawnili niemiecki dowód rejestracyjny tego pojazdu.  
Funkcjonariusze sprawdzili auto w międzynarodowych bazach poszukiwawczych. Ustalono, że trzyletnia toyota o wartości 90 tysięcy złotych została skradziona w Hamburgu tego samego dnia. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzić będzie Policja ze Słubic.

Kolejny skradziony w Niemczech samochód ujawnili dzisiaj nad ranem funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świecku. Było to możliwe dzięki błyskawicznej wymianie informacji pomiędzy służbami Polski i Niemiec. Służby niemieckie poinformowały, że kierowca auta marki Honda CRV nie zatrzymał się do kontroli na terenie Niemiec, przejechał przez kolczatkę i uszkodził opony. Auto błyskawicznie odnaleźli funkcjonariusze Straży Granicznej. Pojazd został porzucony w Słubicach w rejonie mostu granicznego. Miał otwarte drzwi i poprzebijane koła, a w stacyjce znajdował się łamak. Pojazd nie figurował w żadnych bazach danych. Funkcjonariusze SG postanowili jednak nawiązać kontakt niemieckim właścicielem poprzez Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy Służb Granicznych Policyjnych i Celnych w Świecku. Właściciel potwierdził kradzież Hondy CRV, której wartość oszacowano na 90 tysięcy złotych.  
Postępowanie w sprawie skradzionej hondy prowadzić będzie słubicka Policja.

zdj. Nadodrzański OSG/strazgraniczna.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *