Funkcjonariusze SG oraz Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego zlikwidowali nielegalny magazyn tytoniu. Ujawnili ponad 1600 kilogramów suszonych liści tytoniu bez akcyzy o wartości 800 000 zł.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej z Jeleniej Góry wspólnie z funkcjonariuszami Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu ujawnili ponad 1600 kilogramów suszonych liści tytoniu bez wymaganych znaków akcyzy o wartości 800 000 zł.


Podczas prowadzenia czynności służbowych w jednej z miejscowości powiatu jeleniogórskiego, funkcjonariusze ujawnili nielegalne wyroby akcyzowe. Do ujawnienia kontrabandy doszło w momencie przeładunku kartonów z suszem liści tytoniowych. W przeładunku nielegalnego towaru uczestniczyli dwaj mieszkańcy Dolnego Śląska w wieku 49 i 53 lat. W wyniku podjętych czynności ujawniono i zabezpieczono 1610 kilogramów suszonych liści tytoniu bez wymaganych znaków akcyzy o wartości 800 000 zł. Zatrzymanym mężczyznom, którzy zajmowali się nielegalnym procederem, grozi wysoka grzywna i nawet do 3 lat więzienia. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego z Wrocławia.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *