Dzielna policjantka przywiązała się do liny na dachu 15-piętrowego bloku, ratując niedoszłego samobójcę

„Nawet z narażeniem życia..” – te słowa roty ślubowania policjantka z wydziału patrolowo-interwencyjnego z Bemowa wypełniła i doskonale wie, co one oznaczają. Sierż. Elżbieta Gąska uratowała życie mężczyźnie, który groził skoczeniem z dachu 15-piętrowego budynku. Funkcjonariuszka przywiązała się do liny i prowadziła negocjacje z niedoszłym samobójcą kilkanaście metrów nad ziemią, narażając własne życie. Dzięki profesjonalnie przeprowadzonej rozmowie oraz szybkiej reakcji nie doszło do tragedii.Około 2.00 w nocy dyżurny z komisariatu na Bemowie otrzymał zgłoszenie o tym, że młody mężczyzna stoi na dachu 15-piętrowego budynku i chce popełnić samobójstwo. Nie czekając długo wysłał na miejsce załogę z wydziału patrolowo-interwencyjnego oraz powiadomił inne służby.

Na miejscu policjanci z komisariatu zauważyli mężczyznę, który stał na krawędzi budynku i w każdej chwili mógł skoczyć. Mężczyzna był roztrzęsiony i zdenerwowany. Policjantka widząc, co się dzieje i jaka jest trudna sytuacja próbowała nawiązać z nim rozmowę. Mężczyzna twierdził, że nie chce już żyć i ma zamiar skoczyć.


Funkcjonariusze straży pożarnej udzielili wsparcia policjantce, używając wobec niej zabezpieczenia wysokościowego. Policjantka przywiązała się do liny i narażając własne życie natychmiast podjęła kroki, aby zapobiec tragedii. Cała sytuacja działa się dynamicznie. W pewnej chwili mężczyzna przesunął się na krawędź słupa. W tym momencie policjantka chwyciła go i przesunęła w głąb dachu. Był to jedyny moment, kiedy mogła się do niego zbliżyć i cofnąć go z niebezpiecznego miejsca.

Dzięki reakcji policjantki, która naraziła własne życie, ratując drugie, udało się zapobiec tragedii.

Elżbieta od 3 lat pracuje w Policji. Jest uczynna, koleżeńska i praktycznie zawsze uśmiechnięta. Swoje zachowanie skwitowała: „Zrobiłam to, dla ratowania drugiego życia, to moja praca”.

ea/ms/policja.waw.pl/


4 thoughts on “Dzielna policjantka przywiązała się do liny na dachu 15-piętrowego bloku, ratując niedoszłego samobójcę

 • 9 sierpnia, 2018 at 9:08 pm
  Permalink

  No faktycznie naraziła życie. Kurcze ja przed chwilą na balkonie byłem i to bez liny, to dopiero hardcore

  Reply
 • 31 grudnia, 2018 at 6:25 am
  Permalink

  Czemu na swiecie sa tacy ludzie ktorzy zawsze sa niezadowoleni i niedoceniaja zaslug innych ??? gratuluje policjantce bo to mile uczucie wiedziec ze sa policjabci pracujacy z pasja .Mam nadzieje ze kiedys sie wykazesz w pracy i nikt tego nie doceni ,nie zauwazy ,tylko wysmieje i skrytykuje ….wtedy zobaczysz jak to jest . Choc domyslam sie ze mialo byc dowcipnie

  Reply
 • 5 stycznia, 2019 at 5:30 pm
  Permalink

  Szkoda że nie spadła…

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *