Chciał podstępem wjechać do Polski

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie zatrzymali obywatela Rosji, który dwukrotnie zmienił imię i nazwisko, by uniknąć odpowiedzialności karnej.
We wtorek na drogowym przejściu granicznym w Gronowie podczas odprawy na wjazd do Polski 46-letniego mieszkańca Kaliningradu funkcjonariusz Straży Granicznej zauważył, że mimo odmiennego imienia i nazwiska rysopis podróżnego odpowiada wizerunkowi osoby, poszukiwanej przez polski wymiar sprawiedliwości w celu odbycia kary za wyłudzenie wizy wjazdowej do Polski.
Cudzoziemiec znajdował się w bazie osób niepożądanych na terytorium RP. Chcąc jednak wjechać, zmienił urzędowo swoje imię i nazwisko, wyrobił nowy paszport i wystąpił o wizę, którą wówczas uzyskał. Na polskiej granicy został jednak zidentyfikowany i stanął przed polskim sądem, który za wyłudzenie dokumentów skazał go na cztery miesiące pozbawienia wolności. Cudzoziemiec nie stawił się jednak w zakładzie karnym, tylko wyjechał do Rosji, gdzie urzędowo wrócił do swojego pierwszego imienia i nawiska. 
Ponieważ zapis na niego w bazach danych przestał w międzyczasie obowiązywać, znów wyrobił sobie wizę i ponownie próbował wjechać do Polski. Także tym razem został rozpoznany i najbliższe cztery miesiące spędzi w areszcie. 

zdj. Warmińsko-Mazurski OSG
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *