34-latek zatrzymany za kierowanie grupą przestępczą i handel narkotykami

Prudniccy kryminalni, wspierani przez kontrterrorystów z Opola zatrzymali Arkadiusza Ż. Mężczyzna podejrzany jest o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się handlem narkotykami – w tym amfetaminą i marihuaną. Na wniosek policji i prokuratora, sąd tymczasowo aresztował 34-latka na 3 miesiące. Mieszkańcowi powiatu prudnickiego za takie przestępstwa grozi teraz do 10 lat więzienia.


2 lutego, prudniccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, przeprowadzili wspólną realizację z funkcjonariuszami z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Opolu. Sprawa dotyczyła kierowania zorganizowaną grupą przestępczą związaną z handlem narkotykami. Policjanci weszli na teren posesji w jednej z miejscowości w gminie Prudnik. Tam zatrzymali 34-letniego mężczyznę.


Zebrany na podstawie pracy operacyjnej materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów kierowania zorganizowaną grupą przestępczą oraz handlu narkotykami na dużą skalę. Chodzi tu o rozprowadzanie amfetaminy i marihuany. Mężczyzna jeszcze tego samego dnia został doprowadzony do prokuratury, gdzie złożył wyjaśnienia, które są obecnie przedmiotem analizy.

Na wniosek policji i prokuratora, sąd tymczasowo aresztował Arkadiusza Ż. na 3 miesiące. Za takie przestępstwa grozi mu teraz do 10 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *