20-latek spowodował kolizję. W aucie przewoził 2-latkę i narkotyki

Policjanci zatrzymali 20-letniego kierującego oplem, który doprowadził do zderzenia z BMW. Okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a w aucie przewoził narkotyki. Pasażerką opla była 2-letnia dziewczynka. Od kierującego pobrano krew do badań na obecność środków odurzających w organizmie.
W piątek (13 listopada) w godzinach popołudniowych dzielnicowi z Ośna Lubuskiego zostali wezwani na drogę wojewódzką numer 134, gdzie doszło do kolizji drogowej. Policjanci ustalili na miejscu, że 20-letni kierujący oplem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i doprowadził do zderzenia z samochodem marki BMW. Podczas wykonywanych czynności okazało się, że 20-latek kierował samochodem nie mając do tego uprawnień. Ponadto nerwowe zachowanie kierującego wzbudziło u policjantów podejrzenie, że może on znajdować się pod wpływem środków odurzających. Podczas szczegółowej kontroli dzielnicowi znaleźli w aucie marihuanę oraz wagę elektroniczną. 20-latek został przewieziony do szpitala, gdzie pobrano od niego krew do badań na zawartość środków odurzających w organizmie. Następnie mężczyznę przetransportowano do policyjnego aresztu. W aucie 20-latek przewoził swoją 2-letnią dziewczynkę. Na szczęście w trakcie zdarzenia nikt nie ucierpiał.

20-latek musi liczyć się z konsekwencjami swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Mężczyzna odpowie za posiadanie narkotyków oraz spowodowanie kolizji drogowej. Jeśli badania wykażą, że kierował on pojazdem mając w organizmie środki odurzające to również musi liczyć się z surową karą.

podkomisarz Magdalena Jankowska

Komenda Powiatowa Policji w Słubicach/lubuska.policja.gov.pl/Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *