10 cudzoziemców zostało zobowiązanych do powrotu

Potwierdzeniem skuteczności działań funkcjonariuszy z Placówek Nadodrzańskiego Oddziału SG jest zobowiązanie do powrotu 10 cudzoziemców, którzy złamali obowiązujące przepisy.Podczas kontroli legalności pobytu przeprowadzonych przez funkcjonariuszy z Placówek Nadodrzańskiego Oddziału SG zatrzymanych zostało 4 obywateli Ukrainy, których cel i warunki ich pobytu nie były zgodne z deklarowanymi. Cudzoziemcy posiadali wizy w celu podjęcia pracy w Polsce, a w rzeczywistości wykorzystali je, aby wyjechać do innego kraju UE. W związku z powyższym posiadane przez nich wizy zostały unieważnione.
W wyniku kontroli legalności pobytu zatrzymano także 3 obywateli Gruzji, 2 obywateli Ukrainy oraz 1 obywatela Tadżykistanu gdyż obcokrajowcy przeterminowali swój pobyt na terytorium państw Schengen bądź nie posiadali dokumentów pobytowych, które pozwoliłyby im przekroczyć granicę i przebywać legalnie na terytorium naszego kraju.

Wszyscy cudzoziemcy otrzymali decyzje zobowiązujące ich do powrotu oraz określające czasowy zakaz wjazdu na terytorium naszego kraju.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *