Zatrzymany w kradzionym samochodzie

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KPP w Pyrzycach wspólnie z policjantami Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową KWP w Szczecinie zatrzymali 23 – letniego mężczyznę, który poruszał się kradzionym pojazdem marki Audi. Odzyskano mienie o wartości ponad 70 tyś. złotych.Wzajemna współpraca stanowi podstawę większości sukcesów. Tak było i w tym przypadku, kiedy  informacje o skradzionym pojeździe jednostki zachodniopomorskiej Policji przekazywały między sobą.
W ostatnim czasie, policjanci Wydziału Kryminalnego pyrzyckiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie na co dzień zajmującymi się zwalczaniem przestępczości samochodowej zatrzymali 23 – letniego mężczyznę, który poruszał się samochodem marki Audi A5.

Pojazd którym kierował mężczyzna poruszał się na kradzionych tablicach rejestracyjnych. Sprawna wymiana informacji pozwoliła na zatrzymanie auta w Pyrzycach na ul. Szczecińkiej w najmniej spodziewanym się momencie przez 23 – latka.
W toku wykonywanych czynności policjanci w bagażniku samochodu znaleźli niemieckie tablice rejestracyjne. Sprawdzenie pojazdu w policyjnych systemach jednoznacznie potwierdziło, że samochód  został skradziony dwa dni wcześniej na terenie Berlina.

Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W czasie czynności złożył wyjaśnienia i przedstawiony został mu zarzut paserstwa.
Sąd Rejonowy w Pyrzycach po zapoznaniu się z zebranym materiałem dowodowym zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.   W związku z przestępstwem jakiego dopuścił się 23 – latek grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

/szczecin.kwp.gov.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *