Zatrzymano kolejnych członków zorganizowanej grupy przestępczej

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Tuplicach zatrzymali kolejne osoby podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczy zajmującej się przemytem tytoniu przez granicę. Zatrzymania są konsekwencją prowadzonego w tej sprawie śledztwa.
Śledztwo pod nadzorem Prokuratury Krajowej prowadzone jest od wielu miesięcy przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej  w Tuplicach. Kolejnych podejrzanych w tej sprawie Polaków w wieku 46 lat zatrzymano 26 i 30 listopada.   

Mężczyźni zostali przesłuchani w Prokuraturze Krajowej w Poznaniu i usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstw karno-skarbowychWobec zatrzymanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci  dozoru policji oraz poręczenia majątkowego.

Za udział w nielegalnym procederze grozi im kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest przez funkcjonariuszy Straży Granicznej i KAS od maja 2017 roku. Współdziałanie obu służb pozwoliło nie tylko na zatrzymania pojedynczych transportów, ale także na ujawnienie całego skomplikowanego mechanizmu działania przestępców. Ogółem wszystkie biorące udział w tych działaniach służby zatrzymały do lipca tego roku 64 tony suszu i 7 ton krajanki tytoniowej o wartości 35,5 miliona złotych, zabezpieczono ponad 950 tysięcy w gotówce, a 41 osobom postawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Śledztwo ma charakter rozwojowy. Niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Więcej na temat wcześniejszych zatrzymań przeczytać można tutaj.

/nadodrzanski.strazgraniczna.pl/
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *