Za nami Polska Noc w NBA

w Waszyngtonie – stolicy Stanów Zjednoczonych – odbyła się Polish Heritage Night, czyli “Polska Noc” w NBA. Wydarzenie miało miejsce przy okazji meczu Washington Wizards (były klub Marcina Gortata) oraz San Antonio Spurs Jeremiego Sochana.

Na trybunach zasiadło ponad 1000 polskich kibiców. Przed meczem Wyróżniono weteranów GROM-u, w jednej z przerw w konkursie wziął udział Marcin Gortat, a po meczu nasi reprezentaci w NBA spotkali się z kibicami – podziękowali za ich przybycie, odpowiadali też na pytania i pozowali do zdjęć.

W samym meczu Jeremy Sochan nie mógł wystąpić z powodu problemów z kolanem. Jego Spurs musieli uznać wyższość gospodarzy – Wizards wygrali 136:124. 
O wyniku zdecydowała ostatnia kwarta, w której drużyna z Waszyngtonu zaprezentowała wyjątkową skuteczność rzutową (66,7% z gry, w tym 50% za trzy), dzięki czemu przechylili szale zwycięstwa na swoją stronę. Po trzech kwartach było tylko 99:98, ale cały mecz zakończył się wynikiem 136:124.

Liderem Spurs był tej nocy Keldon Johnson, autor double-double w postaci 30 punktów i 10 zbiórek. Keita Diop-Bates dołożył 20 punktów. Po stronie Wizards najlepiej wypadł Corey Kispert – 26 punktów.

W załączeniu przesyłam zdjęcia z Polskiej Nocy w NBA do bezpłatnego wykorzystania.

Najbliższe mecze San Antonio Spurs:

26/27 marca (noc z niedzieli na poniedziałek): Boston Celtics – San Antonio Spurs godz. 0:00

29/30 marca (noc z środy na czwartek): San Antonio Spurs – Utah Jazz godz. 02:00

31 marca/1 kwietnia (noc z piątku na sobotę): Golden State Warriors – San Antonio Spurs godz. 04:00

PROBASKET Media

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *