Wspaniała, bohaterska postawa pińczowskiego strażaka

25 stycznia 2019 roku przed godziną 7:00 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie otrzymało informację o pożarze domu w  miejscowości Imielno w powiecie jędrzejowskim. Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono wydobywający się dym i płomienie z pomieszczeń  zlokalizowanych na pierwszym piętrze w budynku murowanym.
Jednak pierwsze działania ratownicze, przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej, podjął bryg. Jarosław Huk (dowódca Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej PSP w Pińczowie) będący poza służbą, ponieważ mieszka w sąsiedztwie i zauważył pożar. Niezwłocznie powiadomił telefonicznie o tym odpowiednie służby, po czym ewakuował z budynku czteroosobową rodzinę. Następnie dotarł do mężczyzny znajdującego się w mieszkaniu objętego pożarem i wyprowadził go na balkon, gdzie oczekiwali na pomoc służb ratowniczych.
Po przybyciu zastępów z JRG PSP w Jędrzejowie kierujący działaniem ratowniczym polecił ewakuować poszkodowanego z balkonu (wysokość 4 metry). Udzielono mu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Po przybyciu zespołu ratownictwa medycznego poszkodowany został przekazany ratownikom , którzy zabrali mężczyznę na dalsze badania do szpitala. Ratownicy wyposażeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych podali dwa prądy wody. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do usunięcia spalonego wyposażenia domu. Na miejsce przybyli pracownicy zakładu energetycznego, którzy odłączyli główne przyłącze energetyczne do budynku. Przybyła na miejsce zdarzenia policja prowadzi dalsze czynności wyjaśniające.  

W działaniach brało udział 7 zastępów (23 strażaków) Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych.

Opracowanie: bryg. Bogdan Niezgoda
Zdjęcia: kpt. Sylwester Delipacy
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *