Wpadł z narkotykami

Z poważnymi konsekwencjami musi się liczyć 23-latek z gminy Barcin, u którego policjanci znaleźli narkotyki. Jak się okazało, mężczyzna kierował samochodem znajdując się pod ich wpływem. O tym, jakie usłyszy zarzuty zadecydują badania laboratoryjne.


Do zdarzenia doszło  wczoraj (17.12.19) w godzinach nocnych. Policjanci barcińskiej „patrolówki” na jednej z ulic tejże miejscowości zauważyli samochód osobowy, którego kierujący nie zastosował kierunkowskazu podczas gwałtownego skrętu w prawo. Takie zachowanie kierowcy wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. Postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. 
Podczas wykonywanych przez policjantów czynności 23-latek nerwowo się zachowywał.


Mundurowi utwierdzili się w przekonaniu, że może mieć coś „na sumieniu”. Przeprowadzili przeszukanie jego pojazdu, w rezultacie którego ujawnili pudełko z suszem roślinnym, plastikowy woreczek z białym proszkiem, wagę elektroniczna i młynek. Kierowca przyznał się, że zażywał tego dnia środki odurzające. Policjanci przy użyciu narkotestera potwierdzili, że mężczyzna znajdował się pod ich działaniem. Od 23-latka pobrano krew do badań laboratoryjnych. Funkcjonariusze zatrzymali także jego prawo jazdy. 
Mieszkaniec Barcina został zatrzymany. Ponadto w jego mieszkaniu mundurowi znaleźli niewielkie ilości suszu roślinnego. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.     

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *