W trakcie zatrzymania miał przy sobie pistolet, nóż i siekiery

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie namierzyli mężczyznę, który okradał jeden z zakładów mieszczących się w specjalnej strefie ekonomicznej. W trakcie zatrzymania podejrzany posiadał przy sobie niebezpieczne przedmioty w postaci pistoletu, noża i siekier.


Ponadto okazało się, że mieszkaniec powiatu świdnickiego ma na koncie jeszcze inne czyny zabronione. Policjanci odzyskali już w tej sprawie mienie o wartości ponad 10 tys. zł. Przypomnijmy, że za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, a za kradzież z włamaniem do lat 10.

Sprawca przez blisko 2 miesiące dokonywał kradzieży nadstawek paletowych z terenu jednego z dzierżoniowskich zakładów. Firma oszacowała straty na kwotę blisko 17 tys. zł.

Ustaleniami oraz analizą tej sprawy zajęli się dzierżoniowscy policjanci. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego namierzyli podejrzewanego o ten czyn, 31-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał przy sobie pistolet, nóż i siekiery. Broń była pneumatyczna, na metalowe kulki.


Czynności prowadzone przez policjantów pozwoliły na zebranie materiału dowodowego świadczącego o tym, że 31-latek dopuścił się jeszcze innych czynów zabronionych. Odpowie za usiłowanie kradzieży z włamaniem, kradzież tablic rejestracyjnych i paliwa na jednej ze stacji benzynowych w Bielawie. Funkcjonariusze odzyskali w tej sprawie mienie wartości ponad 10 tys. zł.

O dalszym losie podejrzanego zdecyduje sąd. Zatrzymanemu może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w DzierżoniowieDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *