Uciekał kradzionym pojazdem ! Volkswagen California, którego wartość szacowana jest na 170 000 zł skradziony został na terenie Niemiec.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świecku zatrzymali skradziony na terytorium Niemiec kamper Volkswagen California, którego wartość szacowana jest na 170 000 zł.25 września br. funkcjonariusze pełniąc służbę na terenie miasta Słubice wytypowali do kontroli pojazd marki Volkswagen na niemieckich nr rejestracyjnych. Kierowca kampera nie zareagował na sygnały dźwiękowe oraz świetlne, które nakazują mu zatrzymanie się. Mężczyzna kierujący skradzionym pojazdem zaczął przyspieszać i uciekać w kierunku Krosna Odrzańskiego.


Ruch na drodze krajowej wymusił na kierowcy zatrzymanie się. Funkcjonariusze chcąc skontrolować kierowcę wysiedli z radiowozu, mężczyzna jednak zaczął raptownie cofać chcąc potrącić funkcjonariuszkę. Funkcjonariusz, który znajdował się z drugiej strony samochodu widząc to zdarzenie oddał 2 strzały ostrzegawcze oraz kolejne w koła Volkswagena. Kierowca uciekającego pojazdu nie zważając na sytuację próbował nadal zbiec skręcając w Strefę Ekonomiczną, jednak po pewnym czasie zatrzymał pojazd i uciekł pieszo. Po podaniu rysopisu mężczyzny patrol policji odnalazł i zatrzymał sprawcę. Uciekającym mężczyzną okazał się 39-letni obywatel Litwy. Pojazd wraz z zatrzymanym został przekazany do przeprowadzenia dalszych czynności służbowych funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej policji w Słubicach.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *