Tragiczne wypadki na drogach! Nie żyją kolejne osoby! Policja:APELUJEMY O ROZWAGĘ I ROZSĄDEK

Minionej nocy na drogach Lubelszczyzny doszło do 2 wypadków śmiertelnych. Na DK-63 kierująca samochodem marki Peugeot potrąciła rowerzystę. Niestety 68-letni cyklista poniósł śmierć na miejscu. Dzisiaj rano na DW-844 w 55-letni kierujący pojazdem marki Skoda zjechał na pobocze i dachował. Kierujący zmarł na miejscu.

Do tragicznych w skutkach wypadków drogowych doszło wczoraj wieczorem w miejscowości Dominin, powiat łukowski i dzisiaj rano w miejscowości Pobołowice Kolonia, powiat chełmski.

Do pierwszego wypadku doszło wczoraj przed godziną 21:00 na drodze krajowej numer 63 w miejscowości Dominin, powiat łukowski. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 27-letnia mieszkanka gminy Lubartów, kierująca samochodem marki Peugeot jadąc drogą krajową w kierunku Radzynia Podlaskiego, w trakcie wymijania jadącego z przeciwnego kierunku samochodu najechała na kierującego rowerem 68-latka z gminy Stanin. W wyniku zdarzenia rowerzysta poniósł śmierć na miejscu. Kierująca samochodem przebadana przez mundurowych na zawartość alkoholu w organizmie – była trzeźwa. Ze wstępnych ustaleń wynika, że rower posiadał oświetlenie, natomiast sam rowerzysta nie miał na sobie kamizelki odblaskowej.

Do drugiego śmiertelnego wypadku doszło dzisiaj po godzinie 6:00 na drodze wojewódzkiej numer 844 w miejscowości Pobołowice Kolonia, powiat chełmski. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 55-latek z Hrubieszowa kierujący samochodem marki Skoda wyjeżdżając z łuku drogi, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie uderzył w bariery energochłonne mostu, a następnie wjechał w przystanek autobusoowy doprowadzając do dachowania pojazdu w przydrożnym rowie a następnie na polu.Kierowca był zakleszczony w pojeździe. Niestety pomimo prowadzonej reanimacji mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Podróżował sam.  

Teraz policjanci pod nadzorem prokuratury będą ustalać szczegółowe okoliczności tych tragicznych wypadków.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie rozwagi i ostrożności na drodze oraz o stosowanie się do przepisów. Pamiętajmy także, że brak zrozumienia i wzajemnego szacunku to kolejny niekorzystny czynnik wpływający na bezpieczeństwo uczestników ruchu. Bez względu na to, jakim środkiem transportu się poruszamy, wszyscy chcemy tego samego – bezpiecznie dojechać do celu.

młodszy aspirant Kamil KarbowniczekDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *