Stracił prawo jazdy po tym jak omijał na przejściu. Wszystko nagrała policyjna kamera [FILM]

Kierujący toyotą omijał na przejściu dla pieszych i omal nie potrącił pieszego. 25-latek za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym stracił prawo jazdy. Wykroczenie zarejestrowała kamera zamontowana w nowym bmw, które od niedawna służy w radomskiej KMP.

Policjanci z drogówki pełniący w piątek służbę nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w videorejestrator zauważyli na ulicy Warszawskiej pojazdy, które zatrzymują się na lewym pasie, by ustąpić pierwszeństwa pieszym. Natomiast jadąca za nimi toyota nie zareagowała ani na czekające przed nim pojazdy, ani na pieszego, który już przechodził przez przejście, ominął te auta sąsiednim pasem, wjeżdżając wprost przed nieoznakowany radiowóz. Na szczęście nie doszło do tragedii i mężczyźnie, który przechodził po pasach nic się nie stało.


Na reakcję policjantów nie trzeba było długo czekać – po chwili zatrzymali pojazd, którym kierował 25-letni mieszkaniec Tarczyna. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym zatrzymano jego prawo jazdy i policjanci skierują wniosek o ukaranie do sądu. Dla takich kierowców nie ma taryfy ulgowej.


Tak, jak podkreślaliśmy, najważniejszym powodem zakupu nowych radiowozów jest chęć poprawy bezpieczeństwa na mazowieckich drogach. To jeden z naszych priorytetów. A zatem uczestnicy ruchu, którzy będą zachowywać się zgodnie z przepisami nie muszą „obawiać się” spotkania z nowymi samochodami mazowieckich policjantów. Dlatego przypominamy. Bądź rozsądny na drodze, szanuj innych uczestników ruchu i przepisy kodeksu drogowego.

Autor: Justyna Leszczyńska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *