Spalony wrak mercedesa zatrzymany przez Straż Graniczną

Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku zatrzymali auto przewożące spalony wrak Mercedesa klasy G. Kierowca usłyszał zarzuty przewozu odpadów z zagranicy wbrew przepisom.

Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku skontrolowali w środę 13 kwietnia auto ciągnące lawetę. Na lawecie znajdował się zupełnie spalony Mercedes-Benz klasy G. 35-letni kierowca, w opinii Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Zielonej Górze, przewoził spalony wrak z Niemiec do Polski wbrew obowiązującym w tym zakresie przepisom. Kierowca na podstawie decyzji Prokuratury Rejonowej w Słubicach został zatrzymany.


Funkcjonariusze Straży Granicznej wszczęli postępowanie karne w tej sprawie. 35-letni Polak przesłuchany został w charakterze podejrzanego. Zarzucono mu przewóz odpadów z zagranicy wbrew przepisom. Mężczyzna przyznał się do przedstawionego zarzutu.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Świecku. Jak ustalili funkcjonariusze, wartość spalonego auta to 3 200 euro.  

Polakowi za przewóz odpadów z zagranicy wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *