Śmiertelny wypadek – policjanci apelują o ostrożność

Dzisiaj po godzinie 4:00, na drodze wojewódzkiej numer 352, doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci z bogatyńskiego komisariatu i z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej jednostki oraz biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący pojazdem marki Audi zderzył się czołowo z autem ciężarowym marki Volvo. Niestety 24-letni kierujący osobówką w wyniku poniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu.
Dzisiaj rano, po godzinie 4:00, dyżurny Komisariatu Policji w Bogatyni został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na 26 kilometrze drogi wojewódzkiej numer 352. Na miejsce natychmiast zostały skierowane służby ratunkowe oraz policjanci z bogatyńskiego komisariatu oraz Wydziału Ruchu Drogowego ze zgorzeleckiej komendy powiatowej. Jak wynika ze wstępnych ustaleń przeprowadzonych przez policjantów pod nadzorem prokuratora i z udziałem biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych, 24-letni kierujący pojazdem marki Audi na chwilę obecną z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z autem ciężarowym marki Volvo. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń kierujący osobówką poniósł śmierć na miejscu.
Policjanci będą teraz szczegółowo wyjaśniać wszystkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia oraz jego dokładny przebieg.

Apelujemy do kierowców o rozsądek i odpowiedzialne zachowanie na drodze. Musimy być świadomi niebezpieczeństw, na jakie jesteśmy narażeni uczestnicy ruchu drogowego. Przestrzegajmy ograniczeń prędkości, dostosujmy technikę jazdy do warunków panujących na drodze i pod żadnym pozorem nie wsiadajmy za kierownicę po spożyciu alkoholu. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami i czasem wystarczy chwila nieuwagi, by narazić siebie oraz innych na utratę życia albo zdrowia.

podkom. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w ZgorzelcuDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *