Śmiertelny wypadek drogowy – zderzenie motocykla z osobówką

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło w minioną sobotę na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Mała Karczma. W wyniku czołowego zderzenia motocykla z samochodem osobowym, zginął 27-letni motocyklista. Mundurowi apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność i rozwagę na drodze.
W minioną sobotę (26 września br.) po godzinie 10.30 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Mała Karczma. Natychmiast w to miejsce policjant przyjmujący zgłoszenie wysłał funkcjonariuszy z drogówki oraz Komisariatu Policji w Gniewie, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Według wstępnych ustaleń pracujących na miejscu mundurowych wynika, że kierujący motocyklem marki Yamaha, 27-letni mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z jadącym samochodem osobowym marki Kia Sorento. Na skutek tego zderzenia 27-letni kierowca jednośladu poniósł śmierć na miejscu.
Funkcjonariusze przebadali kierowcę samochodu kia na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, który był trzeźwy. Policjanci na miejscu zdarzenia wykonali oględziny pojazdów uczestniczących w wypadku oraz miejsca zdarzenia. Technik kryminalistyki sfotografował miejsce zdarzenia oraz wykonał szkic sytuacyjny. Wykonane na miejscu policyjne czynności pomogą mundurowym ustalić bliższe okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci apelują do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów drogowych. Każdy kierowca musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje, ale też innych uczestników ruchu drogowego.

/pomorska.policja.gov.pl/
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *