Śmiertelny wypadek drogowy w Szymbarku – policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze

Dzisiaj rano kartuscy policjanci pracowali na miejscu śmiertelnego wypadku drogowego do którego doszło w Szymbarku. Na miejscu zmarł 47-letni obywatel Ukrainy, który kierując audi zjechał na przeciwny pas ruchu i tam uderzył w ciężarowego mercedesa. Policjanci apelując o ostrożność i rozwagę na drodze.
Dzisiaj rano dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach otrzymał zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego w Szymbarku. Na miejsce skierował funkcjonariuszy, którzy wstępnie ustalili, że kierowca audi, jadąc w kierunku Kościerzyny, zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie uderzył w ciężarowego mercedesa. 47-letni obywatel Ukrainy – kierowca osobówki, poniósł śmierć na miejscu. Badanie stanu trzeźwości kierowcy ciężarówki wykazało, że był trzeźwy. Podczas pracy policjantów na miejscu zdarzenia droga była zablokowana, a dyżurny zorganizował objazdy. Sporządzone materiały zostały przekazane do śledczych, którzy będą ustalać przyczyny wypadku.
Apelujemy do kierowców o ostrożność za kierownicą. Szczególną uwagę zwracajmy na prędkość, która musi być dostosowana do warunków drogowych i atmosferycznych. Pamiętajmy również o tym, że powinniśmy zwracać szczególną uwagę na to co dzieje się na drodze i w jej okolicy. Bądźmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo własne oraz innych użytkowników dróg.

/pomorska.policja.gov.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *