SG przejęła znaczne ilości narkotyków

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zielonej Górze-Babimoście zabezpieczyli niemal 2 kg amfetaminy i marihuany oraz 148 tabletek ecstasy. Ujawniono również prawie 64 gramy nieustalonej substancji.

Prawdopodobnie jest to środek psychoaktywny. Funkcjonariusze SG zatrzymali dwóch mieszkańców województwa lubuskiego. Jeden z nich został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

24 sierpnia br. wieczorem funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zielonej Górze-Babimoście zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Seat. Pojazdem podróżowało dwóch mężczyzn w wieku 20 i 19 lat. Podczas kontroli auta funkcjonariusze wyczuli silną woń przypominającą zapach marihuany. Podejrzenia funkcjonariuszy potwierdził pies służbowy Goki, który ujawnił niewielkie ilości narkotyku. W związku z powyższym przeszukano również miejsca zamieszkania obu podejrzanych. Na terenie posesji zamieszkanej przez 19-letniego kierowcę kontrolowanego pojazdu, pies służbowy Goki bezbłędnie wskazał miejsce ukrycia prawie 740 gram marihuany, 967 gram amfetaminy, 148 sztuk tabletek ecstasy oraz 64 gram nieustalonej substancji. Prawdopodobnie jest to środek psychoaktywny, który trafił do badań. Łączna szacunkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to prawie 68 000 zł. 19-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Sąd zadecydował o aresztowaniu go na trzy miesiące.Funkcjonariusze zatrzymali także drugiego z mężczyzn, jemu grozi kra pozbawienia wolności do lat 3. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z KMP w Zielonej Górze.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *