Policjanci zabezpieczyli nielegalne automaty do gier. Po kilku dniach właściciel wstawił nowe

W ubiegłym tygodniu policjanci z wydziału kryminalnego ponownie weszli do lokalu, w którym kilka dni wcześniej znaleźli 7 nielegalnych automatów do gier hazardowych. W miejscu poprzednich maszyn stały już 4 nowe. Tego samego dnia w innym salonie gier w centrum Częstochowy nieumundurowani policjanci zabezpieczyli 3 kolejne nielegalne urządzenia. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą wysokie kary finansowe. Dodatkowo za organizowanie gier hazardowych można trafić do więzienia nawet na 3 lata.
Nieumundurowani policjanci z wydziału kryminalnego częstochowskiej policji weszli do salonu gier i zabezpieczyli 7 nielegalnych urządzeń do gier hazardowych. Stróże prawa zabezpieczyli wtedy 3 nielegalne automaty i 4 komputery, na których zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych. Maszyny wraz z dokumentacją zostały przekazane do Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach.

Kilka dni później, podczas kolejnych działań wymierzonych w nielegalny hazard, ci sami policjanci weszli do tego samego lokalu i po raz kolejny wyszli z “jednorękimi bandytami”. Tym razem w salonie gier znajdowały się 2 nowe niezarejestrowane automaty i 2 komputery.

W tym samym dniu, kryminalni weszli także do innego częstochowskiego salonu gier, gdzie również zabezpieczyli kilka urządzeń, na działanie których wymagana jest koncesja, zezwolenie lub zgłoszenie.Częstochowscy stróże prawa w ciągu tygodnia zabezpieczyli na terenie Częstochowy 14 urządzeń przeznaczonych do gier hazardowych. Postępowanie prowadzi Śląski Urząd Celno-Skarbowy w Katowicach. Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym, za urządzanie nielegalnych gier losowych grozi kara grzywny, albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.

/slaska.policja.gov.pl/Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *