Policjanci pracowali na miejscu śmiertelnego wypadku drogowego w Bystrej

Wczoraj 22 stycznia po południu policjanci z Pruszcza Gdańskiego pracowali na miejscu wypadku drogowego w miejscowości Bystra (Gmina Pruszcz Gdański). Według wstępnych ustaleń 57-letni kierowca ciężarówki podczas manewru wyprzedzania uderzył w drzewo. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala, gdzie niestety zmarł. Policjanci ponawiają apel o ostrożność podczas prowadzenia pojazdów.
Wczoraj 22 stycznia przed godziną 15 dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim został powiadomiony o wypadku drogowym, jaki miał miejsce na ul. Gdańskiej w miejscowości Bystra (Gmina Pruszcz Gdański).

Funkcjonariusz natychmiast wysłał na miejsce patrol ruchu drogowego. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wstępnie ustalili, jego przebieg. 57-letni kierujący pojazdem ciężarowym m-ki Scania podczas manewru wyprzedzania, chcąc uniknąć zderzenia z pojazdem nadjeżdżającym z przeciwka, zjechał na lewe pobocze, a następnie wjechał do przydrożnego rowu, gdzie uderzył w drzewo. Kierowca ciężarówki został odwieziony do szpitala w Gdańsku, gdzie niestety zmarł.
Policjanci wykonali oględziny pojazdu i przy udziale technika kryminalistyki sporządzili oględziny miejsca zdarzenia, szkic sytuacyjny, a także dokumentację fotograficzną. Pojazd został zabezpieczony mundurowych do badań. Obecnie śledczy dokładnie badają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Apelujemy o ostrożność podczas prowadzenia pojazdów. Szczególnie teraz w okresie zimowym, gdy warunki bywają trudne dla bezpieczeństwa własnego i innych uczestników ruchu drogowego warto jechać wolniej, co pozwala na odpowiednio wczesne zareagowanie na zmieniające się okoliczności.

 
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *