Policjanci pilotowali transport “serca” dla pacjenta [FILM]

Są sytuacje, w których chorzy nie mogą już dłużej czekać, a przeszczep jest dla nich jedynym ratunkiem. Koordynator ds. transplantacji skontaktował się z policjantami z wrocławskiej drogówki i zwrócił z prośbą o pilotaż karetki, którą będzie wiezione serce dla pacjenta z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Ratownicy wyruszyli z województwa łódzkiego i na dolnośląskim odcinku drogi S8 zostali przejęci przez mundurowych. Każda minuta to walka o życie…

Kolejny raz funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu przyszli z pomocą. Codziennie pełnią służbę na drogach miasta i powiatu wrocławskiego, dbając o bezpieczeństwo osób przemieszczających się różnego rodzaju pojazdami, ale tym razem mieli inne zadanie.
Tym razem policyjny radiowóz wykorzystano do transportu serca drogą lądową z jednego z miast na ternie województwa łódzkiego, prosto do Wrocławia. W takich przypadkach nie ma zbyt wiele czasu na pokonanie trasy, bo toczyła się walka o ludzkie życie.

Zaczęło się jednak od telefonu, który wykonał koordynator ds. transplantacji serca Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ulicy Borowskiej we Wrocławiu. Zwrócił się z prośbą do Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej o pomoc i pilotaż karetki, którą będzie wieziony ten jeden z najważniejszych narządów w organizmie. Decyzja mogła być tylko jedna, bo pomoc w ratowaniu życia i zdrowia oraz zapewnienie bezpieczeństwa, to zawsze dla policjantów priorytet.
Do działań skierowano doświadczonych w prowadzaniu pilotaży funkcjonariuszy i po tym, jak ratownicy wyruszyli z województwa łódzkiego, przejęli ich na dolnośląskim odcinku drogi S8.
Niedługo później bezpiecznie dotarli do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ulicy Borowskiej we Wrocławiu, a serce do przeszczepu zostało przekazane na blok operacyjny.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *