Po alkoholu z dożywotnim zakazem i fałszywym prawem jazdy przyjechał na komendę sprawdzić… stan trzeźwości

32-latek z Lublina wczoraj przyjechał samochodem do KMP w Lublinie, żeby sprawdzić stan trzeźwości. Okazało się, że ma blisko pół promila alkoholu w organizmie, a ponadto dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Dodatkowo mężczyzna posłużył się podrobionym zagranicznym prawem jazdy oraz podał fałszywe dane. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.
Wczoraj tuż przed godz. 13:00 do Komendy Miejskiej Policji w Lublinie zgłosił się mężczyzna, który chciał sprawdzić stan trzeźwości. Policjant pełniący służbę przeprowadził kontrolę, która wykazała w organizmie mężczyzny blisko pół promila alkoholu. Problem w tym, że 32–letni mieszkaniec Lublina był widziany chwilę wcześniej, jak parkuje swojego seata pod bramą komendy.
Mężczyzna okazał mundurowym zagraniczne prawo jazdy, które jak się okazało jest podrobione i dodatkowo podał fałszywe dane. Funkcjonariusze ustalili prawdziwe dane nieodpowiedzialnego kierowcy. Okazało się, że jest to 32-letni mieszkaniec Lublina. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie wyszło na jaw, że mężczyzna ma dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. W ubiegłym roku odbywał karę pozbawienia wolności za kierowanie w stanie nietrzeźwości.
27-latek usłyszał 4 zarzuty. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz również …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *