Pijany jechał na samej feldze, wraz z nim 3 małych dzieci i ich matka, która…też była pijana

Ogromną bezmyślnością wykazali się zarówno kierowca, jak i pasażerka renaulta, którzy poruszali się trasą krajową K61. Mężczyzna kierował autem na samej feldze mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu, przewoził w takim stanie 3 małych dzieci oraz pasażerkę, która również była pijana. 32-latek nie chciał zatrzymać się do kontroli drogowej, dlatego policjanci zajechali mu drogę i zmusili do zatrzymania. W trakcie kontroli kierowca był agresywny. Niebawem odpowie on za swoje zachowanie przed sądem, podobnie zresztą jak matka dzieci, która opiekowała się nimi znajdując się pod wpływem alkoholu.
W miniony piątek dyżurny ostrołęckiej komendy otrzymał zgłoszenie o podejrzanym pojeździe jadącym trasą K-61. Po kilku kilometrach policjanci w rejonie Sadykierza zauważyli wskazany pojazd. Poruszał się on na samej feldze, z której leciały iskry. Policjanci za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych dali kierowcy jasne sygnały do zatrzymania, jednak ten je zignorował i kontynuował jazdę. Widząc, że w aucie znajdują się dzieci policjanci wyprzedzili renaulta i zmusili go do zatrzymania.
Gdy auto stanęło policjanci obezwładnili kierowcę, który był agresywny i używał słów wulgarnych. Podczas obezwładniania kierowcy z auta wysiadła kobieta wraz z trójką małych dzieci (2, 3 i 8 lat), która zaczęła iść w kierunku lasu. Policjanci jej to udaremnili. Od kierowcy, jak i pasażerki wyraźnie było czuć alkohol. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że kierowca miał 3, a kobieta 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dzieci zostały przekazane pod opiekę trzeźwemu członkowi rodziny.

Jednak to nie wszystko. Sprawdzenie kierowcy w policyjnej bazie danych wykazało, że w ogóle nie powinien usiąść za kierownicą, ponieważ nie ma prawa jazdy. Posiada natomiast orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Niebawem mężczyzna będzie odpowiadał za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem. Dodatkowo do sądu trafi dokumentacja z tego zdarzenia, który zbada czy osoby dorosłe należycie sprawowały opiekę nad dziećmi.

Autor: kom. Tomasz Żerański

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *