Odzyskano skradzione samochody

W miniony weekend funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Korczowej odzyskali trzy skradzione samochody. Szacuje się, że wartość pojazdów to 350 tys. zł.
W piątek (10 lipca), przez przejście graniczne w Korczowej, Polskę próbował opuścić 41-letni obywatel Ukrainy. Podróżował samochodem marki BMW, w którym zostały zmienione numery identyfikacyjne. Po konsultacji z Niemieckim Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku ustalono prawdziwy numer VIN auta. Okazało się, że zostało skradzione we Włoszech. 

W sobotę z kolei, do odprawy granicznej zgłosił się 63-letni obywatel Hiszpanii, który próbował wyjechać z naszego kraju samochodem marki BMW. Funkcjonariusze SG ustalili, że pojazd od ponad roku figuruje w międzynarodowych bazach danych jako utracony na terytorium Andory. Kierowcę wraz z autem przekazano Policji. Kilka godzin po tym wydarzeniu, funkcjonariusze z Placówki SG w Korczowej zatrzymali luksusowego Jaguara F-Pace. 68-letni obywatel Belgii, kierowca auta, próbował udać się na Ukrainę. Ustalono, że pole numeryczne VIN oraz tabliczka znamionowa pojazdu zostały przerobione. Kierowcę przesłuchano w charakterze świadka, a samochód został zatrzymany i skierowany do dalszej ekspertyzy. 

zdj. Bieszczadzki OSG/strazgraniczna.pl/Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *