Niesprawny autokar miał zawieźć harcerzy na wakacje

Małopolscy inspektorzy ITD wykryli podczas kontroli autokaru wycieki płynów eksploatacyjnych i niesprawne oświetlenie. Autokar miał zawieźć na wakacje grupę 30 harcerzy.


Półmetek wakacji za nami. O to, aby podróż na letni wypoczynek była bezpieczna dbają inspektorzy ITD, którzy od czerwca przeprowadzają wnikliwe kontrole w ramach akcji „Bezpieczny autokar”. Z roku na rok stan techniczny pojazdów jest coraz lepszy, ale wciąż zdarzają się przypadki poważnych naruszeń.


Niesprawny autokar miał zabrać grupę 30 harcerzy na wycieczkę z Krakowa do Inowrocławia. Przed wyjazdem pojazd skontrolowali małopolscy inspektorzy ITD, stwierdzając nadmierne wycieki płynów eksploatacyjnych i niesprawne oświetlenie. Usterki te stanowiły zagrożenie dla bezpieczeństwa podróżujących. ITD nie dopuściła autokaru do jazdy. Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

Na miejsce kontroli został podstawiony inny autobus, który pomyślnie przeszedł kontrolę Inspekcji. Tym razem harcerze mogli wyruszyć na zaplanowaną wycieczkę.

/gitd.gov.pl/


 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *