NAWET 400 TYS. ZŁ KARY ZA NIELEGALNY HAZARD

Sulechowscy policjanci i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli cztery automaty i zlikwidowali nielegalny salon gier hazardowych działający na terenie Sulechowa.


Kary jakie grożą właścicielom według Ustawy o grach hazardowych to oprócz pozbawienia wolności także grzywna w wysokości nawet 400 tys. zł.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Sulechowie ustalili, że na terenie miasta może działać nielegalny salon gier hazardowych, więc podjęli w tej sprawie działania wspólnie z funkcjonariuszami Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Podczas akcji policjanci i funkcjonariusze KAS zabezpieczyli cztery automaty, które jak się okazało nie posiadały stosownych badań na zgodność z wymogami dla urządzeń hazardowych, a lokal nie miał stosownej koncesji. Automaty zostały zabezpieczone i przewiezione do magazynu Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie Wlkp. Wkrótce zostanie wszczęte postępowanie karno-skarbowe w stosunku do urządzającego nielegalne gry oraz właściciela lokalu.


 

Organizatorom nielegalnych gier hazardowych grożą konsekwencje wynikające z art. 107 Ustawy Kodeks Karny Skarbowy w postaci grzywny lub kary pozbawienia wolności do lat trzech, bądź obu tych kar łącznie. Dodatkowe konsekwencje finansowe to nawet 100 tysięcy złotych grzywny za każdy automat wynikające z art. 89 Ustawy o grach hazardowych.

Prawo do organizacji gier hazardowych mają tylko podmioty realizujące monopol państwa. Dodatkowo lokalizację takiego miejsca musi zatwierdzić dyrektor właściwej miejscowo izby administracji skarbowej gdyż lokal, w którym odbywają się gry hazardowe nie może być bliżej, niż 100 metrów od szkół, miejsc kultu religijnego, bądź innych ośrodków gry.

Dalsze czynności w sprawie prowadzi Lubuski Urząd Celno-Skarbowy w Gorzowie Wlkp.

Źródło: podinsp. Małgorzata Stanisławska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze
One thought on “NAWET 400 TYS. ZŁ KARY ZA NIELEGALNY HAZARD

  • 20 stycznia, 2020 at 2:29 pm
    Permalink

    Ta q w Gdańsku co 2 ulica stoją sal9ny 8 nikt z tym gownem nic nie robi? Pewnie układy równi i równiejsi

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *