Morawiecki: zapanowaliśmy nad pandemią koronawirusa

Trzy miesiące temu postawiliśmy sobie jasny cel, choć trudny do zrealizowania – przesunięcie fali zachorowań, aby nie zabrakło łóżek, respiratorów, środków medycznych; ten cel udało się zrealizować; zapanowaliśmy nad pandemią koronawirusa lepiej niż bogatsze kraje – mówił w środę premier Mateusz Morawiecki.
Szef rządu zwrócił uwagę, że od czasu wykrycia w Polsce pierwszego przypadku koronawirusa minęło niemal trzy miesiące. Jak mówił to nie były łatwe dni, gdyż mamy ponad 20 tys. zachorowań i ponad tysiąc zgonów.

Podkreślił jednocześnie, że rząd te trzy miesiące temu postawił sobie jasne cele. “Bardzo proste do przedstawienia, bardzo trudne do zrealizowania. Ten cel polegał na tym żeby w taki sposób przesunąć falę zachorowań, aby nigdy nie zabrakło łóżek, respiratorów i środków medycznych do leczenia naszych chorych. Ten cel udało się zrealizować.


My nie musieliśmy nigdy dokonywać takich dramatycznych wyborów jak Hiszpanie, Francuzi, Szwedzi, Belgowie czy nawet Niemcy i Włosi. Wyborów, które oznaczały, że jedni ludzie mogli przeżyć, mieli szansę na przeżycie, a inni takiej szansy nie mieli” – podkreślił Morawiecki.

“Dzisiaj z całą mocą trzeba podkreślić – te dane, które w najbardziej wyrazisty sposób świadczą o tym, że zapanowaliśmy nad chorobą, pandemią koronawirusa w dużo bardziej sprawny, niż najbardziej bogate kraje, najbogatsze kraje świata, kraje Europy Zachodniej” – dodał premier.

W tym kontekście wskazał na dane dotyczące liczby zgonów na milion mieszkańców. “27 zgonów na milion mieszkańców, w porównaniu do innych krajów, np. Belgii, to jest 30-kilka razy mniej” – mówił szef rządu, wskazując też na Szwecję czy Niemcy. (PAP)

autor: Rafał Białkowski
One thought on “Morawiecki: zapanowaliśmy nad pandemią koronawirusa

  • 27 maja, 2020 at 11:02 am
    Permalink

    SCIEMA PONAD WSZYSTKO TEN WIRUS NIE ZABIJA ABY UMRZEC NA NIEGO NA 4.5 mln LUDZI UMIERA 0.03% I WSZYSCY PO 80 GOSPODARKA POLSKA UPADLA, SPOLKI SPRZEDANE, ZLOZA TYTANU ZAJETE PRZEZ USA I MIEDZ. MICROSOFT STAWIA FABRYKE TYCH CHIPOW CO POTEM WAM DO REKI BEDA WSZCZEPIAC!!!

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *