Miał przy sobie 1 kg marihuany w worku po karmie dla psa. Policjanci zatrzymali mężczyznę przy sklepowym parkingu

Lubińscy policjanci służby kryminalnej zatrzymali na jednym ze sklepowych parkingów 27-latka, który posiadał przy sobie 1 kg marihuany. Młody mężczyzna schował narkotyki w plecaku, w worku po karmie dla psa. Podejrzany usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz wprowadzanie ich do obrotu. Decyzją sądu, zatrzymany najbliższe 2 miesiące spędzi w tymczasowym areszcie. Za tego typu przestępstwa może mu grozić kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.
W wyniku prowadzonych działań operacyjnych, policjanci z Wydziału Kryminalnego lubińskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec Lubina.

Do zatrzymania doszło na parkingu jednego ze sklepów w Lubinie. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony widząc nieumundurowanych policjantów. Funkcjonariusze po sprawdzeniu plecaka podejrzewanego, znaleźli w nim środki odurzające, które mężczyzna dodatkowo schował w worku na karmę dla psa. Po sprawdzeniu okazało się, że to 1 kg marihuany.

27-latek trafił do policyjnej celi. Obecnie śledczy szczegółowo wyjaśniają okoliczności całej sprawy, w tym skąd zatrzymany miał narkotyki.Prokurator przedstawił już mężczyźnie zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków oraz wprowadzanie ich do obrotu. Sąd zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące. Za to przestępstwo może mu grozić kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

podkom. Wojciech Jabłoński
Źródło: KPP w Lubinie/dolnoslaska.policja.gov.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *