Mężczyzna uzbrojony w młotek zniszczył automaty do gier

Policjanci w wyniku pościgu zatrzymali mieszkańca Lwówka Śląskiego, który oprócz zniszczenia automatu do gier dodatkowo okradł z pieniędzy osoby przebywające w lokalu. Za przestępstwa uszkodzenia mienia oraz kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Około godziny 2 w nocy na numer alarmowy wpłynęło zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie, który niszczy automaty do gier w lokalu na jednej z ulic Lwówka Śląskiego. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji skierował w rejon zdarzenia patrol. W trakcie przyjazdu funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który na widok radiowozu zaczął uciekać. Po krótkim pościgu 45 – latek został zatrzymany i obezwładniony. Jak się okazało, chwilę wcześniej wszedł on do lokalu gdzie stały automaty do gier i uderzając kilkukrotnie młotkiem rozbił jedną z maszyn. Dodatkowo ukradł pieniądze z ubrań przebywających tam osób – w sumie ponad 900 zł. Podejrzany – mieszkaniec Lwówka Śląskiego został osadzony w policyjnym areszcie.
Jednocześnie policjanci z uwagi na ujawnienie działających automatów do gier powiadomili Krajową Administrację Skarbową, której funkcjonariusze zabezpieczyli urządzenia oraz prowadzić będą w tej sprawie odrębne postępowanie.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Lwówku Śląskim
asp. szt. Mateusz KrólakDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *