Kompletnie pijany rowerzysta uderzył w oznakowany radiowóz

Pijany rowerzysta wjechał z impetem w bok jadącego radiowozu, po czym przewrócił się na ziemię. Do zdarzenia doszło wczoraj popołudniu w miejscowości Studzieniec w gminie Korsze.


Rowerzysta, który w organizmie miał blisko 3 promile alkoholu, wyszedł z kolizji bez szwanku. Odpowie teraz za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym w stanie nietrzeźwości.

Do zdarzenia doszło 17.12.2019r. około godz. 13.00 w miejscowości Studzieniec gmina Korsze na drodze publicznej. Policjanci jadąc radiowozem oznakowanym zauważyli jadącego z naprzeciwka rowerzystę. W pierwszym momencie tor jazdy 39-latka wyglądał, jakby omijał kałuże czyli „wężykiem”. Nagle funkcjonariusze usłyszeli huk. Na boku radiowozu wylądował intruz. Jak się okazało, kierujący jednośladem miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Mężczyzna przyznał policjantom, że wypił alkohol i w takim stanie postanowił wsiąść na rower, lecz radiowozu nie widział. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mieszkaniec gminy Korsze odpowie przed sądem.

(ab/rj)
/warminsko-mazurska.policja.gov.pl/Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *