Dziupla zlikwidowana! Policjanci odzyskali skradziony samochód, dwa motocykle i wyposażenie warsztatu [ZDJĘCIA, FILM]

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie zatrzymali 4 osoby podejrzane o włamania do warsztatu samochodowego w miejscowości Wiązów.


Okazało się, że sprawcy pokonując zabezpieczenia ukradli samochód osobowy, dwa motocykle oraz wyposażenie firmy o łącznej wartości 136 tys. zł. Policjanci odzyskali utracone mienie. Zatrzymana kobieta i mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem. Za tego typu przestępstwa może im grozić kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

W ubiegłym tygodniu w miejscowości Wiązów, doszło do włamania do warsztatu samochodowego, z którego sprawcy skradli samochód osobowy, dwa motocykle i wyposażenie warsztatu o łącznej wartości ponad 136 tys. zł.


Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie w ramach realizacji sprawy operacyjnej zatrzymali 4 osoby powiązane z kradzieżą (mężczyźni w wieku 22, 23 i 40 lat oraz 27-letnia kobieta). Prowadzone przez policjantów czynności doprowadziły do odzyskania utraconego mienia w postaci samochodu osobowego marki VW, motocykla Suzuki i Kawasaki oraz wyposażenia warsztatu.


Ponadto na terenie posesji, gdzie doszło do zatrzymania ujawniono inne części samochodowe w tym silniki, skrzynie biegów, opony i felgi samochodowe, rożnego rodzaju elektronarzędzia, odzież markowych firm, przyrządy typu “łamak” służące do pokonywania zabezpieczeń i blokad. Ujawniono także broń czarnoprochową wraz z amunicją.

Sprawców zatrzymano i przedstawiono im zarzuty kradzieży z włamaniem oraz paserstwa. Wobec dwóch podejrzanych sąd zastosował już środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Sprawcom grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w StrzelinieOne thought on “Dziupla zlikwidowana! Policjanci odzyskali skradziony samochód, dwa motocykle i wyposażenie warsztatu [ZDJĘCIA, FILM]

  • 12 lutego, 2021 at 5:08 pm
    Permalink

    Marne to pocieszenie dla właścicieli tych samochodów. Mogli odebrać pozostałości swoich aut. Dobrze chociaż, że winni ponieśli karę.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *