Dziupla zlikwidowana! Policjanci odzyskali skradziony samochód, dwa motocykle i wyposażenie warsztatu [ZDJĘCIA, FILM]

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie zatrzymali 4 osoby podejrzane o włamania do warsztatu samochodowego w miejscowości Wiązów.


Okazało się, że sprawcy pokonując zabezpieczenia ukradli samochód osobowy, dwa motocykle oraz wyposażenie firmy o łącznej wartości 136 tys. zł. Policjanci odzyskali utracone mienie. Zatrzymana kobieta i mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem. Za tego typu przestępstwa może im grozić kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

W ubiegłym tygodniu w miejscowości Wiązów, doszło do włamania do warsztatu samochodowego, z którego sprawcy skradli samochód osobowy, dwa motocykle i wyposażenie warsztatu o łącznej wartości ponad 136 tys. zł.


Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie w ramach realizacji sprawy operacyjnej zatrzymali 4 osoby powiązane z kradzieżą (mężczyźni w wieku 22, 23 i 40 lat oraz 27-letnia kobieta). Prowadzone przez policjantów czynności doprowadziły do odzyskania utraconego mienia w postaci samochodu osobowego marki VW, motocykla Suzuki i Kawasaki oraz wyposażenia warsztatu.


Ponadto na terenie posesji, gdzie doszło do zatrzymania ujawniono inne części samochodowe w tym silniki, skrzynie biegów, opony i felgi samochodowe, rożnego rodzaju elektronarzędzia, odzież markowych firm, przyrządy typu “łamak” służące do pokonywania zabezpieczeń i blokad. Ujawniono także broń czarnoprochową wraz z amunicją.

Sprawców zatrzymano i przedstawiono im zarzuty kradzieży z włamaniem oraz paserstwa. Wobec dwóch podejrzanych sąd zastosował już środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Sprawcom grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w StrzelinieDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *