DZIK, BROŃ I AMUNICJA W MIEJSCU ZAMIESZKANIA 58-LATKA

Mundurowi z Gródka podczas poszukiwań zaginionego 31-latka, na jednej z posesji w gminie Zabłudów zamiast mężczyzny najpierw odkryli skórę z dzika, a następnie znaleźli żywego dzika. W domu 58-letniego właściciela posesji odkryli również wnyki,4 jednostki broni oraz blisko 200 sztuk amunicji.
Wczoraj funkcjonariusze Posterunku Policji w Gródku zostali zaalarmowani o zaginięciu 31-letniego mieszkańca Białegostoku. Mężczyzna tuż po 1 w nocy wyszedł z zakrapianej alkoholem imprezy u kolegi w gminie Zabłudów i nie mówić nic nikomu poszedł w nieznane. Mundurowi natychmiast ruszyli do działania. W pierwszej kolejności odwiedzili kolegę, u którego ostatni raz był widziany zaginiony. Na posesji nikogo nie zastali. Dom był również zamknięty.


Poszukując 31-latka postanowili sprawdzić przydomowe zabudowania. Jakież było ich zdziwienie, gdy najpierw odkryli wiszącą na sznurze skórę dzika, a po wejściu do jednego z pomieszczeń gospodarczych, w zagrodzie żywego 70 kilogramowego dzika. Okazało się, że 58-letni właściciel posesji jest myśliwym, a skóra z dzika należy do jego kolegi również myśliwego, który upolował zwierzę zgodnie z prawem. W domu 58-latka policjanci odkryli również wnyki, 4 jednostki broni palnej oraz blisko 200 sztuk amunicji. Wyszło również na jaw, że na dwa rodzaje znalezionej przez funkcjonariuszy broni myśliwy nie posiadał pozwolenia.

Mężczyzna tłumaczył, że dzika znalazł w lesie. Jadąc samochodem zauważył spacerującego warchlaka. Postanowił go zatrzymać i tak hodował go przez następne 2 lata. 58-latek został zatrzymany. Noc spędził w policyjnym areszcie. Dziś mundurowi będą ustalać szczegóły całej sprawy. Policjanci z Gródka oprócz nietypowego znaleziska odnaleźli również zaginionego 31-latka. Przebywał on w innej miejscowości oddalonej o kilka kilometrów. Nic złego mu się nie stało. Mundurowym oświadczył, że jest dorosły i może przebywać tam gdzie chce.

Źródło : KMP Białystok

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *