Chciał ukraść alkohol, ale zauważyła to policjantka po służbie

Praca w Policji to służba przez 24 godziny na dobę. Udowadniają to wielokrotnie policjanci, którzy w czasie wolnym od pracy, zatrzymują sprawców przestępstw bądź wykroczeń. Tym razem czujnością wykazała się sierż. Marta Bronicka-Żurek z gubińskiego komisariatu, która zatrzymała sprawcę kradzieży sklepowej. Mężczyzna chciał ukraść dwie butelki drogiego alkoholu. Towar wrócił do sklepu, a mężczyzna ukarany został mandatem karnym.


Sierż. Marta Bronicka–Żurek z Komisariatu Policji w Gubinie wykazała się czujnością i zatrzymała mężczyznę, który chciał ukraść dwie butelki alkoholu wartości 200 złotych. Była wówczas w czasie wolnym od służby.

Policjanta była przy kasie w jednym z supermarketów, gdy zauważyła znanego jej mężczyznę, który znajdował się przy regałach z alkoholem. Jego zachowanie wskazywało, że może i tym razem przyszedł do sklepu, żeby coś ukraść. Policjantka cały czas obserwowała mężczyznę, a gdy w pewnym momencie zaczął przeciskać się między klientami stojącymi przy kasie, pod pretekstem zabrania czegoś z półki, zagrodziła mu drogę. Mężczyzna ukrywał coś pod odzieżą.


Jak się okazało 20-latek chciał ukraść ze sklepu dwie litrowe butelki alkoholu wartości 200 zł. Sierż. Bronicka-Żurek, powiadomiła o zdarzeniu dyżurnego gubińskiego komisariatu. Przybyli na miejsce policjanci ukarali mężczyznę mandatem karnym, natomiast towar powrócił do sklepu.

To w ostatnim czasie kolejna sytuacja, w której sprawca zostaje zatrzymany przez policjanta po służbie http://krosno.lubuska.policja.gov.pl/go3/serwis-informacyjny/aktualnosci/24344,Nietrzezwy-kierowca-zatrzymany-przez-policjanta-po-sluzbie.html

asp.szt. Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *