BLISKO 1000 TABLETEK MDMA ZABEZPIECZONYCH PRZY 17-LATKU I ARESZT TYMCZASOWY DLA SPRAWCY

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie zatrzymali 17-latka z Gdańska, który przy sobie miał worek z zawartością blisko 1000 tabletek zawierających MDMA.


Sprawca usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, a sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy na 3 miesiące. W sprawie zatrzymana została też 27-letnia znajoma oraz 19-latek z Gdańska, którzy także odpowiedzą za posiadanie narkotyków. Prokurator zastosował wobec nich dozór policyjny.


W miniony piątek (06.12.2019 r.) sopoccy kryminalni zatrzymali w centrum Sopotu 17-latka i jego 27-letnią znajomą podejrzanych o posiadanie narkotyków. Młody gdańszczanin miał schowany pod ubraniem worek z zawartością blisko 1000 tabletek zawierających MDMA, który policjanci zabezpieczyli. Przy kobiecie funkcjonariusze znaleźli kilkadziesiąt porcji LSD i amfetaminy. Znalezione narkotyki zostały przekazane biegłemu do dalszych badań, a dwoje gdańszczan trafiło do policyjnego aresztu.

W wyniku dalszych działań kryminalni bardzo dokładnie przeszukali mieszkanie 27-latki i tam zabezpieczyli kolejnych kilkadziesiąt tabletek, piktogramy LSD, susz grzybów oraz sproszkowaną i krystaliczną substancję. Do sprawy zatrzymano również 19-latka z Gdańska podejrzanego o posiadanie narkotyków.

Na podstawie zebranych dowodów prokurator przedstawił 17-letniemu gdańszczaninowi zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających w postaci blisko 1000 porcji MDMA, a wczoraj sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt tymczasowy. Policjanci doprowadzili do prokuratury również 27-latkę i 19-latka. Kobieta usłyszała zarzut posiadania przy sobie i w mieszkaniu około 100 porcji zakazanych substancji, a mężczyzna usłyszał zarzut posiadania kilku porcji środka odurzającego. Dodatkowo prokurator zastosował wobec nich dozór policyjny.

Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności. W przypadku znacznej ilości narkotyków sprawcy grozi nawet do 10 lat więzienia.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *