20-latka jechała 118 km/h, nagrała to i zamieściła w Internecie. 19-latka uznała, że jest już doświadczonym kierowcą i może jechać 128 km/h. Obie straciły prawo jazdy

Pewna 20-latka z Elbląga zamieściła na portalu społecznościowym film, na którym widać jak kierując samochodem znacznie przekracza dozwoloną prędkość. Młoda kobieta jadąc ulicami miasta w pewnym momencie na liczniku auta miała 118 km/h. Wpadła na pomysł, by pochwalić się tym swoim znajomym na portalu społecznościowym. Z kolei pewna 19-latka z powiatu mińskiego przejeżdżała autem przez powiat węgorzewski i w obszarze zabudowanym rozpędziła je do 128 km/h. Jak sama stwierdziła, prawo jazdy ma od czterech miesięcy, więc jest już doświadczonym kierowcą.Elbląg

Na skrzynkę mailową Komendy Miejskiej Policji w Elblągu wpłynęło zawiadomienie od osoby, która zauważyła na jednym z portali społecznościowych film „wrzucony” tam przez młodą kobietę. Sprawa trafiła do policjantów z wydziału zajmującego się wykroczeniami. Ci z kolei najpierw sięgnęli po miejski monitoring. Co prawda z konta społecznościowego nie dało się ustalić danych kobiety, ale to nie powstrzymało policjantów. Gdy funkcjonariusze przejrzeli nagrania z kamer monitoringu zauważyli, że samochód, który w tym czasie poruszał się ulicą Płk. Dąbka pochodzi z wypożyczalni. Stamtąd tez uzyskano dane osoby, która pojazd wypożyczała, a także zapis GPS. Ten ostatni pokrywał się z trasą zabezpieczoną na monitoringu. Ustalona kobieta została wezwana do komendy jako popełniająca wykroczenie. 20-latka nie spodziewała się, że przez swoje zachowanie (przekroczenie prędkości oraz zamieszczenie filmu w Internecie) poniesie odpowiedzialność. Nie umiała wyjaśnić dlaczego jechała tak szybko. Film zamieściła na portalu, by pochwalić się przed znajomymi. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy na 3 miesiące.

  • Mając na uwadze, że czyny, których dopuściła się 20-latka to poważne wykroczenia, mające bezpośredni wypływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a także wysoce szkodliwe społecznie, ustalono karę grzywny w wysokości 2000 zł – mówi policjantka prowadząca czynności w sprawie o wykroczenie.

Materiał z policyjnych ustaleń trafi teraz do sądu i to tam zapadnie ostateczna decyzja co do wysokości grzywny.


Węgorzewo

We wtorek (16.05.2020) policjanci z węgorzewskiej drogówki pełniąc służbę w miejscowości Kolonia Rybacka prowadzili kontrole pojazdów pod kątem przekraczania przez kierujących dozwolonej prędkości. Około godziny 20:00 zauważyli szybko nadjeżdżający pojazd. Funkcjonariusze wykonali pomiar i urządzenie wykazało, że kierowca audi poruszał się w obszarze zabudowanym z prędkością 128 km/h. Policjanci zatrzymali samochód do kontroli. Kierującym okazała się 19-letnia mieszkanka powiatu mińskiego. Kobieta tłumaczyła funkcjonariuszom, że jest już bardzo doświadczonym kierowcą, choć prawo jazdy ma dopiero cztery miesiące i w zasadzie to już prawie dojechała do celu.

Za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, kobieta stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Ponadto została ukarana mandatem w wysokości 500 zł i 10 punktami karnymi.

Młodość, brawura, prędkość – te trzy elementy za kierownicą często prowadzą to tragedii, w których ofiarami są właśnie młode osoby. Młodych kierowców cechuje brak doświadczenia i umiejętności w kierowaniu pojazdami i jednocześnie duża skłonność do brawury i podejmowania ryzyka. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność do wszystkich użytkowników dróg. Dobre warunki jazdy i pewność siebie za kierownicą nie gwarantują bezpieczeństwa na drodze.

warminsko-mazurska.policja.gov.pl/


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *