ZŁODZIEJE PALIWA ZATRZYMANI PRZEZ DZIELNICOWYCH Z KAMIENIA KRAJ.

Dzielnicowi z Kamienia Kraj. zatrzymali dwóch podejrzanych o kradzieże paliwa. Wprawdzie sprawcy za wszelką cenę usiłowali uniknąć spotkania z policjantami, ale Ci „wyszli im na przeciw”. Jeden z nich – 22-latek usłyszał już zarzuty. Odpowie on nie tylko za kradzież, ale także za niezatrzymanie się do kontroli. Drugi ze względu na wiek będzie tłumaczył się w sądzie dla nieletnich. 

 

 

W poniedziałek  (4.03.19) dyżurny sępoleńskiej policji otrzymał informację, że w kierunku Sępólna jedzie ford, którym mogą poruszać się sprawcy kradzieży paliwa z dwóch stacji benzynowych na terenie Nakła. Na wskazaną trasę natychmiast skierowani zostali policjanci. Rysopisy sprawców oraz opis auta, którym mieli się przemieszczać przekazano także wszystkim patrolom w służbie. Po chwili mundurowi na ul. Sienkiewicza  w Sępólnie zauważyli opisywanego wcześniej forda. Kierowca nie zatrzymał się mimo wezwań policjantów i zaczął uciekać głównymi ulicami miasta, kierując się w stronę Tucholi. W pewnym momencie, na łuku drogi w miejscowości Trzciany, kierowca stracił panowanie nad fordem, który wypadł z drogi i wylądował na pobliskim polu uprawnym. W dalszą ucieczkę sprawcy musieli już udać się o własnych nogach.

Długo nie cieszyli się jednak wolnością, bo na przeciw wyjechali dzielnicowi z Kamienia Kraj. Stróże prawa, widząc nerwowe zachowanie mężczyzn oraz zabłocone części ich garderoby, wywnioskowali, że mogą to być właśnie opisano złodzieje paliwa. Uciekinierzy zostali zatrzymani i trafili na komendę.

Okazali się nimi 22 i 16-letni mieszkańcy powiatu lęborskiego. Kryminalni zabezpieczyli znajdujące się w fordzie pojemniki z paliwem. W toku czynności policjanci ustalili, że sprawcy zdołali ukraść blisko 295 litrów na łączną kwotę blisko 1,5 tys zł. i okradli nie tylko stacje w Nakle, ale również po drodze zahaczyli o Więcbork.Starszy z zatrzymanych mężczyzn jeszcze wczoraj usłyszał zarzuty kradzieży paliwa oraz nie zatrzymania się do kontroli drogowej. Dodatkowo wyszło na jaw, że 22-letni kierowca forda nie posiadał prawa jazdy, a pojazd którym jechał był niedopuszczony do ruchu. Za te wykroczenia oraz spowodowanie kolizji drogowej został ukarany mandatami. Natomiast o losie 16-latka w najbliższym czasie zadecyduje sąd dla nieletnich.

Autor: mł. asp. Małgorzata Warsińska
Publikacja: Kamila Ogonowska
kujawsko-pomorska.policja.gov.pl
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *