Wypadł z drogi z 27 tonami cementu, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie

Policjanci z otwockiej drogówki realizowali czynności na miejscu kolizji drogowej w Woli Duckiej na drodze krajowej nr 17. Kierujący ciągnikiem siodłowym volvo z naczepą stracił tam panowanie nad pojazdem, który wywrócił się i wypadł z drogi.


Cysterna z ładunkiem 27 ton cementu ugrzęzła w ziemi. Podczas sprawdzenia kierowcy alkomatem, okazało się, że ma on prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. 35-latek trafił najpierw do policyjnego aresztu, a później usłyszał zarzuty karne. Podejrzany dobrowolnie poddał się karze pozbawienia wolności w zawieszeniu oraz wysokiej grzywnie. Dodatkową karą będzie też dla niego utrata uprawnień do kierowania pojazdami na kolejne 5 lat.

Na drodze krajowej nr 17, doszło w ostatnim czasie do wywrócenia ciężarówek, które transportowały różnego rodzaju towary i to nie tylko budowlane.
24 lipca, po godzinie 13 w Lubicach, przed wiaduktem na drodze krajowej nr 17, kierowca ciężarowej scanii stracił panowanie nad kierownicą, co skutkowało przewróceniem się ciężarowego auta, którego zablokowało dwa pasy drogi. Samochodem przewożono prawie 7 ton świńskich półtuszy.

Policjanci z drogówki najpierw wprowadzili ruch wahadłowy, a później na czas przeniesienia ładunku do innego pojazdu i podniesienia ciężarówki, wstrzymali całkowicie ruch na krajowej 17-stce. Z drogową przeszkodą uporano się po godzinie 19-stej. Kierowca scanii był trzeźwy.

Dzień wcześniej – 23 lipca, na tej samej drodze, tyle że w miejscowości Wola Ducka, około godziny 12.30, z drogi wypadł ciągnik siodłowy z cysterną załadowaną 27 tonami cementu. Kierowcy nic się nie stało.

Kiedy na miejsce przybyli policjanci z drogówki i włączyli alkomat, a później zbadali kierowcę, to okazało się, że ma on prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Był nim 35-letni mieszkaniec powiatu chełmskiego.
Podejrzany o przestępstwo drogowe trafił do policyjnego aresztu. Pozostali na miejscu policjanci z drogówki zabezpieczali miejsce kolizji do czasu przepompowania ładunku do pojazdu zastępczego i  podniesienia ciężarówki.

Opisywana sytuacja również spowodowała spore, kilkugodzinne utrudnienia w ruchu. Policjanci zorganizowali od razu objazdy, aby uniknąć korkowania się trasy.

Kierowca prowadzący transport z cementem, kiedy już wytrzeźwiał, usłyszał zarzut karny kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Przyznał się do przestępstwa drogowego i zgodził się na dobrowolne poddanie karze: pozbawienia wolności w zawieszeniu, wysokiej grzywnie na rzecz funduszu postpenitencjarnego i orzeczenia wobec niego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi na okres 5 lat.

Na szczęście, w wyniku tych kolizji nie ucierpiały żadne postronne osoby. Dlatego kolejny apel Policji dotyczy uważnej jazdy i nie wsiadania za kierownicę „po alkoholu”.

tekst: dn

zdjęcia: dn/mj
One thought on “Wypadł z drogi z 27 tonami cementu, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie

  • 27 lipca, 2019 at 4:44 pm
    Permalink

    No i przez swoją głupotę ma: zawiasy, zakaz prowadzenia pojazdów, utrata pracy i bonusowo spora grzywna. Warto wsiadać za kółko pod wpływem???

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *